Kalbame apie moteriškąją androgeninę alopeciją

Atlikti tyrimai parodo, kad plaukų slinkimas mažina savivertę, pasitikėjimą savimi ir netgi gali sukelti depresiją. Nenuostabu, nes jų gausos didelis reikšmingumas pastebimas dar senovėje.

Pavyzdžiui, Senovės Egipte, kuriame vyravo grožio kultas, ypatingai buvo vertinami vešli plaukai ir moterys skirdavo šukuosenoms labai daug dėmesio. Tuo tarpu, Senovės Romoje žmonės įsisegdavo plaukų pluoštelius ir sruogeles, kad šie atrodytų stipresni, vešlesni.

Kiekvienais metais galime pastebėti kaip kinta plaukų madų tendencijos. Vis daugiau moterų renkasi patogumą: trumpas arba „vyriško“ kirpimo šukuosenas.

Tačiau viena, kai gali pasirinkti savo noru nusikirpti trumpai, o visai kas kita, kai tai padaryti priverčia plaukų slinkimo liga – androgenetinė alopecija…

Moteriško tipo plaukų slinkimui įtakos gali turėti vyriški hormonai – androgenai, kurie gaminami ne tik vyrų, bet ir moterų organizme.

Plaukų slinkimo sutrikimui taip pat reikšmingi yra ir moteriški lytiniai hormonai, ypač toms, kurioms pirmieji ligos požymiai atsiranda iki 30-ties metų. Ligą taip pat gali lemti paveldimumas bei didėjantis amžius.
Androgeninė alopecija pažeidžia plaukų folikulo kamienines ląsteles, kurios atsakingos už plaukų ataugimą, atsinaujinimą.

Sutrikus plaukų augimo ciklui labai svarbu laiku pradėti gydymą, kol folikulai dar nėra tiek pažeisti, kad slinkimo nebebūtų galima sustabdyti.
Jeigu pastebite, kad plaukų slinkimas paintensyvėjo ir atsirado plaukų išretėjimas – tai signalas, kad reikėtų kreiptis į gydytoją.

Dažniausiai plaukai pradeda retėti centrinėje skalpo dalyje, ties smilkiniais ir kaktinės skalpo srityse.
Ankstyvi ligos diagnostika ir gydymas leidžia stabilizuoti plaukų slinkimą ir paskatinti jų ataugimą.

Geriau nenumokite ranka į padidėjusį plaukų slinkimą, ir jei pastebėjote išvardintus požymius ar nerimą dėl plaukų slinkimo, nedelsiant kreipkitės į plaukų, odos gydytoją dermatologą – trichologą, kuris nustatys plaukų slinkimo priežastį ir nuramins arba paskirs Jums tinkamą gydymą.

Plačiau apie ligą ir kaip padėti sau atstatyti plaukų tankį, rasite straipsnyje Kauno dienoje.