Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis slypi mūsų organizme

Kiekvienas save mylintis ir savimi besirūpinantis žmogus siekia kuo ilgiau išlikti jaunu, sveiku ir sportišku. Nors senėjimo procesas negali būti sustabdytas, tačiau jis gali būti sulėtintas. Naujausių mokslinių tyrimų rezultatai atskleidė reikšmingų atradimų, kaip galima sėkmingai bent šiek tiek atgal atsukti savo biologinį laikrodį. Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusios biofarmacinės kompanijos „Intervene Immune“ mokslininkai pasidalijo mažai kam žinomos užkrūčio liaukos poveikiu stabdant organizmo senėjimo procesus. 

Maža, bet labai reikalinga

Užkrūčio liaukos nauda mūsų organizmui daugeliui žmonių yra nežinoma. Tai graikinio riešuto dydžio organas, esantis krūtinės ląstoje, už krūtinkaulio. Stipriausiai ši liauka veikia vaikystėje bei paauglystėje, kai pradeda formuotis imunitetas ir vyksta gyvybiškai svarbių T-limfocitų gamyba. Bręstant užkrūčio liauka mažėja ir virsta riebaliniu audiniu. Maždaug nuo 35-erių metų liaukoje natūraliai pradeda gamintis užkrūčio liaukos peptidai – aminorūgščių junginiai, kurie dalyvauja svarbiose imuninėse reakcijoje. Bėgant metams peptidų gamyba sparčiai sumažėja, todėl padidėja infekcijų ir autoimuninių ligų rizika.

Tarsi ilgo gyvenimo eliksyras

2019 m. atlikto tyrimo metu kompanijos „Intervene Immune“ mokslininkai bandė atkurti užkrūčio liaukos audinį, atlikdami tyrimus su savanoriais vyrais nuo 51 iki 65 metų. Dalyviai 12 mėnesių vartojo tam tikrus augimo hormonus ir į lytinius hormonus panašiais medžiagas. Rezultatai parodė, kad vyrų užkrūčio liaukos audinys atsinaujino, padaugėjo liaukoje esančių peptidų skaičius ir sumažėjo uždegiminiai žymenys kraujyje. Trumpai tariant, savanorių vyrų biologinis amžius buvo sugrąžintas maždaug pustrečių metų atgal, o patys dalyviai jautėsi daug gyvybingesni. Pastebėta, kad net pradėję žilti plaukai atgavo savo pradinę spalvą. 

Apsauga plaukų ląstelėms

Jau kurį laiką yra žinomas ir moksliškai pagrįstas užkrūčio liaukos peptidų poveikis plaukų ląstelėms. Atlikti tyrimai parodė, kad užkrūčio liaukos peptidai turi regeneruojantį ir stiprinantį poveikį plaukų folikulams ir geriau įtvirtina plauką poodiniame sluoksnyje. Užkrūčio liaukos peptidai pagerina plauko folikulo ląstelių maitinimą, kurios atsakingos už naujų plauko ląstelių formavimąsi ir tokiu būdu iš esmės prailgina plaukų augimo fazę. Visa tai galima pasiekti naudojant susintetintus užkrūčio liaukos peptidus, kurie yra saugūs ir nesukelia jokio šalutinio poveikio.